ramki drewniane

Co warto wiedzieć o ramach do obrazów?

Odpowiednie zagospodarowanie ścian to z całą pewnością jedna z najważniejszych kwestii dotyczących urządzania wnętrza. Co jest dziś do wyboru? Z pewnością nadal dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianach obrazów. Warto także iść z duchem czasu i wykorzystywać plakaty. Trzeba jednak zawsze pamiętać, aby przed powieszeniem czy to obrazu czy też plakatu, najpierw umieścić go w odpowiednio dobranej ramie.

Dlaczego rama jest ważna?

Ramy do obrazów są ważne z tego względu, że tak samo jak sam obraz czy plakat są one ozdobą. Obrazu w zasadzie nie da się powiesić bez ramy. Plakat teoretycznie można, jednak nie wygląda to dobrze. Podobnie jest zresztą ze zdjęciami wieszanymi na ścianach bądź też stawianymi na szafkach. Najczęściej kupuje się do nich ramki drewniane.

Jaka rama jest najodpowiedniejsza?

Nie można wskazać jednego rodzaju ram do obrazów, które w każdych okolicznościach, w przypadku wszystkich obrazów i plakatów, byłyby najlepsze. Znaczenie ma bowiem nie tylko typ obrazu, przedstawianej na nim grafiki czy pejzażu, ale również styl wykonania wnętrza, w którym obraz wisi.

W przypadku klasycznych obrazów, namalowanych wiele lat temu, nieco lepszym wyborem wydaje się być jednak drewno. Z drugiej strony, odpowiednio pomalowany metal również może być odpowiedni. Rzecz w tym, że szarość metalu nie współgra zbyt dobrze z klasycznymi obrazami.

Jakość ramy do obrazów

Z pewnością, należy dużą wagę przywiązywać do jakości ramy. Rzecz w tym, że materiały, które wykorzystuje się do tworzenia ram czasem są dosyć wątpliwej jakości. Nie warto z pewnością nabywać takich ram, gdyż po krótkim czasie użytkowania ulegną one zniszczeniu i nie będą prezentowały się zbyt dobrze. Tylko najwyższej jakości drewno lub metal gwarantują atrakcyjność ram przez dłuższy czas.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *