woreczki na lawendę

Czym są woreczki na lawendę

Jednym z naturalnych sposobów na odświeżanie zapachu w pomieszczeniach oraz meblach, takich jak szafy, komody, bieliźniarki czy kredensy, jest zastosowanie suszonych kwiatów lawendy.

Lawenda od bardzo dawna jest wykorzystywana szeroko w przemyśle kosmetycznym oraz do produkcji chemii domowej. Poza właściwościami pielęgnacyjnymi ma ona bowiem piękny, niezwykle relaksujący i odprężający zapach, który podoba się właściwie wszystkim. Nuty zapachowe lawendy są bardzo często obecne w perfumach, mydłach, szamponach oraz innych kosmetykach. Również chemia domowa o zapachu lawendy jest popularna i chętnie kupowana. Kultowym produktem, w którym wykorzystywane są suszone kwiaty lawendy są oczywiście odświeżające woreczki czy saszetki do szafy.

Umieszczone pomiędzy wieszakami z wełnianymi płaszczami, marynarkami czy swetrami, albo rozłożone w szufladzie z bielizną, pozwalają nie tylko utrzymać przyjemny i świeży zapach tkanin, ale również odstraszać mole. Mole to najwięksi wrogowie wełnianych ubrań, ich zalęgnięcie w szafie łączy się z dziesiątkami malutkich dziurek w ubraniach. Dlatego tak ważne jest aby im odpowiednio przeciwdziałać. To właśnie lawendowe woreczki są jedną z najskuteczniejszych broni. Woreczki na lawendę zwykle wykonane są z tkanin takich jak len lub bawełna, ważne jest bowiem to, aby była to tkanina przewiewna, przez którą zapach lawendy będzie się mógł swobodnie wydostawać na zewnątrz. Takie woreczki można uszyć samemu, można również kupić gotowe. Należy do nich włożyć garść zasuszonych kwiatów i naturalny odświeżacz powietrza gotowy.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *