kokon niemowlecy

Dobór pościeli do rozmiarów łóżeczek

Standardowe rozmiary pościeli wynoszą 120×90 oraz 135×100. Cechą wspólną tychże pościeli jest dołączona do zestawu płaska poduszka o wymiarach 60×40 cm. Wybór wielkości kołdry uzależniony jest w głównej mierze od wielkości łóżeczka, a nie preferencji rodziców.

Warto jednak zaznaczyć, iż pościele o mniejszych wymiarach posłużą o wiele krócej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewątpliwie błyskawiczny wzrost dzieci w tymże okresie ich życia. Pościel już po jedynie 2 latach użytkowanie trzeba będzie wymienić na tę w rozmiarze 135×100 (jej cena waha się w granicach 40 złotych). Cena pościeli haftowanych momentalnie wzrasta i obecnie wynosi około 60 złotych. Posiadając łóżeczko 140×70 trzeba pomyśleć nie tylko o pościeli czy poduszkach, ale nade wszystko o ochraniaczach na owe łóżeczko. W tym wypadku idealne będą ochraniacze o długości 190 cm lub 420 cm. Ochraniacz 190 cm obejmuje swoim zasięgiem połowę łóżeczka 140×70 – natomiast ochraniacz 420 cm swoją powierzchnią obejmuje całą wielkość łóżeczka. Ochraniacz o długości 180 cm szyty jest na łóżeczka, gdzie ścianka za główką dziecka ma 60 cm. Ciekawym aspektem jest ochraniacz wyoblony o długości 190 cm. Pomimo swojej ogromnej długości idealnie pasuje zarówno do łóżeczka o wymiarach 140×70, jak i tego o mniejszych gabarytach. Prześcieradełko z gumką oraz falbanka maskująca powinny być skrupulatnie dopasowane do łóżeczka.

Do łóżeczek 140×70 perfekcyjnie pasują prześcieradła z gumką i falbanki o tym samym wymiarze. Chcąc zakupić pościel czy wymienione wyżej akcesoria na naszej stronie internetowej polecamy zapoznanie się z metodami płatności. Kokon dla niemowlaka bardzo często można zakupić w promocyjnej cenie. Kokon niemowlęcy to świetny pomysł na prezent.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka, kokon niemowlęcy | Szwalnia Snów

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *