rośliny doniczkowe

Hodowane roślin w pomieszczeniach domowych

Większość z nas lubi obcować z naturą, jednak nie zawsze mamy czas, a także odpowiednie warunki do tego, aby wyjechać poza miasto i rozkoszować się pięknem otaczającej nas przyrody. Możemy jednak zasadzić rośliny w doniczkach, czy też w przydomowych ogródkach, aby choć w niewielkim stopniu poczuć jej kojącą bliskość. Wybór roślin jest ogromny i zależy tak na prawdę tylko od indywidualnych upodobań.

Bardzo ważne jest, aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki bytowania, czyli właściwe nasłonecznienie, a także wystarczającą przestrzeń życiową. Nie mniej istotna jest prawidłowa pielęgnacja roślin, dzięki której będą one cieszyć nasze oczy swoim pięknym i zdrowym wyglądem. Oprócz zapewnienia odpowiedniego nasłonecznienia, należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Jego częstotliwość powinna być dostosowana do gatunku rośliny, ale także do temperatury i wilgotności otoczenia.

Hodowane w pomieszczeniach rośliny narażone są na gromadzenie się na liściach kurzu, który nie pozwala prawidłowo roślinie oddychać i powoduje, że przestaje ona wyglądać atrakcyjnie. Nie mniej ważne jest prawidłowe odżywianie roślin, poprzez dostarczanie im odpowiednich związków mineralnych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Najczęściej stosowane są płynne nawozy do roślin, które po odpowiednim rozcieńczeniu używamy podczas podlewania. Na przykład mowa tutaj o nawozach marki Plagron. Istnieje wiele rodzajów nawozów przeznaczonych dla różnych grup roślin. Inne stosuje się dla roślin zielonych, inne dla roślin kwitnących, czy też kaktusów i sukulentów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *