mieszkanie

Pomoc projektanta wnętrz

Zdarza się, że gdy wchodzimy do jakiegoś mieszkania, od razu czujemy się w nim dobrze, a jego wystrój zachwyca. W innych wnętrzach mamy wrażenie, że wszystko nas przytłacza lub panuje chaos, bo poszczególne elementy dekoracji nie pasują do siebie. Aranżacja wnętrz nie jest sprawą prostą i nie każdy ma takie wyczucie smaku oaz talent artystyczny, by gustownie urządzić mieszkanie.

Często ludzie wydają duże sumy na drogie meble, które zupełnie nie pasują do ich domu lub kupują coś, co u znajomych wygląda doskonale, a w ich pokoju tandetnie lub pretensjonalnie. Dlatego osoby, które wiedzą, że projektowanie wnętrz nie jest ich mocną stroną, powinny zatrudnić profesjonalistę. Ludzie zajmujący się zawodowo doradztwem w tej dziedzinie mogą zaproponować bardzo nietypowe i ciekawe rozwiązania. Doświadczony projektant potrafi funkcjonalnie wykorzystać rozkład pomieszczeń, a jednoczenie dopasować wystrój do charakterów i upodobań gospodarzy. Dużym wyzwaniem jest często aranżacja bardzo małej kuchni lub łazienki, więc tu szczególnie cenne są rady profesjonalisty – np. z biura projektowego Orange Studio. Potrafi on zagospodarować każdą lukę w niewielkim pomieszczeniu, a jednocześnie optycznie je powiększyć za pomocą odpowiednio dobranych luster czy oświetlenia.

Wiele osób uważa, że skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz to zbyt duży wydatek. Jednak zazwyczaj remontu w domu nie wykonujemy często, zatem taki koszt ponosimy jednorazowo, a pięknym wystrojem cieszymy się długie lata. W ciekawie zaprojektowanym domu wystarczy czasem tylko zmienić jakieś szczegóły, by nadać mu całkiem nowy charakter, gdy znudzi nam się poprzedni wystrój.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *