wylewki maszynowe Kraków

Tynki i wylewki maszynowe – czyli co z czym się je!

Zacznijmy od tego, że tynki dzielimy ze względu na sposób nakładania na tradycyjne i maszynowe.

Tynki maszynowe to najpopularniejszy sposób ich nakładania. Swoją popularność zdobyły dzięki szybkości nakładania; ok. 3-4 razy szybciej niż tradycyjne.

Tynki można podzielić na: gipsowe i cementowo – wapienne.
Te pierwsze nakładamy raz do uzyskania oczekiwanego efektu, zaś cementowo – wapienne dwa razy.
Gipsowe są zdecydowanie gładsze. Zaletą takich tynków są ich właściwości; jednakowe na każdej powierzchni dzięki agregacie tynkarskim.

Tynki maszynowe możemy nakładać zaraz po zamknięciu stanu surowego, gdzie wcześniej można było zrobić wylewki maszynowe.

Wylewki maszynowe można podzielić na: anhydrytowe, cementowo – piaskowe.
Wylewka anhydrytowa tzw. samopoziomująca to nowoczesna technologia, idealna na każdą powierzchnię, ale przede wszystkim jest on idealny na ogrzewanie podłogowe. Największymi zaletami takiej wylewki jest dobre przewodnictwo cieplne, właściwości samopoziomujące oraz szybkość schnięcia ok. 48 godzin.

Wylewka cementowo – piaskowa jest to mieszkanka cementu z piaskiem, która po dodaniu wody staje się elastyczna. Największymi zaletami tej mieszkanki jest uniwersalne zastosowanie; wewnątrz i na zewnątrz, można z nich wykonywać podkłady ze spadkiem, jest bardzo wytrzymała od 12 do 30 MPa.
Wylewka ta schnie dłużej od anhydrytowej po dopiero po 28 dniach uzyskuje swoją twardość, jednak że nie wyklucza jej to z grona faworytów w wylewkach maszynowych.

Nadal jednak mieszanka maszynowa cemenowo – piaskowa cieszy się największą popularnością.

Zobacz też: Wylewki maszynowe Kraków

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *