stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów – dlaczego warto?

Zęby można wybielić na dwa sposoby – samodzielnie lub u dentysty. Sięgając jednak po metody domowe, nie osiągniemy takiego rezultatu, jak w gabinecie stomatologicznym – korzystającym z nowoczesnego wyposażenia, bazującym na wieloletnim doświadczeniu itd. Ponadto wybielanie zębów u dentysty ogranicza się do jednej wizyty, nie wymaga już żadnych działań w domu, a ponadto jest bardzo komfortowe, bezpieczne i długotrwałe.

Oczywiście warto powiedzieć dentyście, na jakim rezultacie nam zależy. Czasem jest bowiem tak, ze szkliwo zostaje wybielone za bardzo, powodując wręcz nienaturalnie biały uśmiech. Poza tym – w przeciwieństwie do prostych zabiegów domowych – wybielanie u dentysty może zwiększyć nadwrażliwość naszego uzębienia. W takim przypadku konieczna jest ponowna wizyta w celu wyeliminowania tego problemu (co również ogranicza się do jednej wizyty). Te dwa mankamenty nie wpływają jednak na przewagę zabiegów stomatologicznych nad domowymi. Zresztą, tzw. domowa stomatologia estetyczna – czyli właśnie wszystkie zabiegi wybielające itp. – nigdy nie zapewni nam takich rezultatów, jak zabiegi przeprowadzane przez profesjonalistów. Więcej informacji odszukasz na stronie stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/.

Zanim wybierzemy konkretny gabinet stomatologiczny, upewnijmy się też, z jakiej metody wybielania on korzysta. Najczęściej spotkamy się z metodą tzw. nakładek (nakładanych na zęby) lub z metodą naświetlania. Ta druga jest o wiele mocniejsza i bardziej długotrwała (dlatego uwaga na wspomniane już zbytnie wybielenie!), ale też droższa – wybór zależy więc od naszych oczekiwań, możliwości finansowych oraz specjalizacji gabinetu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *