tynki maszynowe Kraków

Zalety tynków gipsowych

Spośród różnego rodzaju tynków najczęściej wybierane zdają się być obecnie tynki gipsowe. Z czego to jednak wynika? W czym są one lepsze na przykład od tynków cementowo wapiennych? Jakie wady mają te tynki?

Prostota wykonania

Z całą pewnością nie bez znaczenia jest to, jak łatwo można przygotować wysokiej jakości tynk gipsowy. Chodzi o to, że nie trzeba wcale być bardzo dobrze wykwalifikowanym fachowcem, aby przygotowywać mocne, wysokiej jakości tynki gipsowe. Wykorzystuje się w tym celu gotową już mieszankę materiałów, którą można dostać w zasadzie w każdym sklepie budowlanym. Oczywiście, jakość tynku zależy w dużej mierze właśnie od jakości mieszanki. Zakupioną mieszankę rozrabia się w wodzie i tynk jest gotowy.

Najlepsze efekty pracy

Oprócz tego, że tynki gipsowe można szybko i łatwo przygotować, dają one także najlepsze efekty. Chodzi o to, że stworzenie bardzo gładkiej, idealnej ściany jest prostsze, kiedy wykorzystuje się właśnie omawiane tynki, a nie tynki cementowo wapienne.

Warto także wspomnieć o tym, że tynki gipsowe nie przepuszczają wilgoci. Z tego też względu, w pomieszczeniach, w których się je położy nie pojawia się grzyb, ani pleśń. Jest to ważna informacja, gdyż oznacza, że można swobodnie wykorzystywać tego rodzaju tynki w łazienkach, piwnicach i innych pomieszczeniach, w których wilgoć często stanowi poważny problem.

Czy tynki gipsowe mają wady?

Rzecz jasna, tynki gipsowe także mają swoje wady. Wydaje się, że największą jest to, iż jeśli do tynków gipsowych przymocuje się elementy ze stali, to prawdopodobnie szybko pokryją się one rdzą. Trzeba więc korzystać ze stali nierdzewnej lub też z elementów wykonanych z innego typu metali. Alternatywą jest także rzecz jasna wykorzystywanie tynków cementowo wapiennych, które nie przyczyniają się do rdzewienia elementów stalowych.

Zobacz też: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *