restauracja włoska Kraków

Zasmakuj włoskiej kuchni w Krakowie

Wiele osób zgadza się ze sobą co do tego, że włoska kuchnia nie ma sobie równych. Bo we Włoszech jedzenie nie jest tylko zaspokajaniem głodu – to święto smaków i radości. Włosi jak żaden inny naród potrafią celebrować wspólne posiłki i cieszyć się ze wspólnie spędzanego przy stole czasu.

Na czym opiera się kuchnia włoska?

Tajemnica włoskiej kuchni tkwi w zamiłowaniu do świeżych produktów. Chyba każdy, kto choćby trochę zna się nagotowaniu, kojarzy popularne we Włoszech zioła: tymianek, oregano czy bazylię. Włosi równie chętnie sięgają po całą paletę warzyw, ryb i owoców morza. Włoska kuchnia to także oliwa z oliwek, parmezan czy pomidory. Co ciekawe, różni się od w zależności od regionu kraju – północ a południe Włoch to kulinarnie dwie oddzielne krainy.

Restauracja włoska w Krakowie

Popularność kuchni włoskiej sprawiła, że wiele restauracji wprowadziło do swojej karty dania nią inspirowane. Wiele z nich nie zdało jednak egzaminu. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że kuchnia włoska to nie tylko smak, ale także wyjątkowe produkty dobrej jakości i niepowtarzalna atmosfera.

To wszystko oferuje swoim klientom zlokalizowana przy Rynku Głównym w Krakowie restauracja Da Pietro. Od ponad dwudziestu pięciu laty ten sam Szef Kuchni urzeka podniebienia gości zarówno oryginalnymi, włoskimi przepisami, jak i swoimi recepturami.

Da Pietro to miejsce idealne na spotkanie z przyjaciółmi czy romantyczną randkę. Połączenie pysznych smaków i bogatej karty win to coś, co niezmiennie od lat zadowala gości. Oczywiście, nie bez znaczenia są tu pięknie urządzone wnętrza o przyjemnej, piwnicznej atmosferze.

Zobacz też: Restauracja włoska Kraków | DaPietro

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *